Mieszkanie w stylu vintage

Zielona Góra, ul. Obywatelska

Tradycja i współczesność

Ukłon w kierunku tradycji i jednocześnie nowoczesne rozwiązania aranżacyjne – to wszystko znajdziemy w mieszkaniu urządzonym w stylu vintage. Nazwa stylu oznacza winobranie i szlachetne wino powstałe z owoców jednego sezonu. Mieszkanie w stylu vintage jest jak wino – z czasem nabiera coraz bardziej wyrazistego charakteru i nigdy się nie starzeje. To zdecydowanie wnętrze z duszą.

Wybuchowa mieszanka kolorów

Mieszkanie vintage musi tętnić życiem, stąd tak wiele w nim energetycznych kolorów. Niebieskie meble wypoczynkowe, różnobarwne poduszki, wzorzyste zasłony i wyrazisty, różowy dywan wprowadzają do wnętrza energię i dawkę optymizmu. Miks wzorów i kolorów doskonale uspokajają jasne ściany i białe meble. Takie nietuzinkowe wnętrze to idealne miejsce dla ludzi kreatywnych i odważnych. Tu każdy drobiazg starannie zaplanowano, dzięki czemu mieszkanie jest nie tylko piękne, ale i funkcjonalne.

Proste meble z charakterem

Styl vintage lubi meble z duszą. Dlatego też w mieszkaniu wykorzystano proste meble nawiązujące do lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Fotel o charakterystycznym dla minionych lat kształcie i ława Nolan C Signal na wysokich nóżkach doskonale oddają charakter stylu vintage. Punktem centralnym salonu jest wygodny narożnik Lens Wersal o wyrazistym niebieskim kolorze. Puchate poduszki i mięciutki dywan wprowadzają przytulny nastrój. Rewelacyjnym uzupełnieniem salonu jest praktyczna szafka RTV z kolekcji Heda Black Red White.

Klimatyczne dodatki

Styl vintage z powodzeniem łączy przeszłość z teraźniejszością, zamiłowanie do starych elementów z nowoczesnymi i praktycznymi rozwiązaniami. W mieszkaniu vintage spotykają się pokolenia i inne style. Vintage mocno czerpie ze stylu boho, retro i industrialnego. Dlatego w mieszkaniu znajdziemy typowe dla stylu industrialnego ekstrawaganckie lampy oraz stół Valentino Signal. W salonie znalazło się też miejsce na kącik ze stolikiem Nolan II Signal i boho patchworkowymi krzesłami Simon B Signal. W mieszkaniu wykorzystano liczne motywy roślinne i zwierzęce, które doskonale łączą się z pozostałymi dodatkami. We wnętrzu vintage swoje miejsce ma i elegancka klasyka, i szalone pomysły aranżacyjne.

Lokalizacja

Budynek 5 piętrowy, 2-klatkowy (każda klatka z windą). Ulica Obywatelska usytuowana jest w zacisznym miejscu Zielonej Góry, które jest bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. Można stąd szybko dostać się do centrum korzystając z dogodnych połączeń rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej lub samochodu. Obywatelska to inwestycja kierowana zarówno do młodych, aktywnych ludzi poszukujących mieszkania w pobliżu tętniącego życiem centrum miasta, jak również osób ceniących sobie komfort, bezpieczeństwo i nowoczesną estetykę. Firma Budnex znana jest z budowy funkcjonalnych mieszkań, dlatego na tej inwestycji stworzyliśmy lokale o przyjaznym rozkładzie pomieszczeń, bez zbędnej straty metrów kwadratowych. Dzięki temu klient otrzyma mieszkanie, w którym będzie czuł się komfortowo.